V ROCE 2023 PLÁNUJEME ŠTĚŇATA:

  • Jaro - Antoinetta z Modrého království
  • Tatínkem našich štěňátek by se měl stát mladý, krásný, zdravý, výstavně úspěšný,  inteligentní a charakterní pes ATREY SKALSKÝ VRCH: https://www.smooth-collie.net/view.php?id=11770. Majitelem psa je paní Blanka Spáčilová. Má svou chovnou stanici Skalský vrch:https://kratkosta-kolie-skalsky-vrch.webnode.cz/ a kromě Atreye ještě 2 chovné fenky. Atrey je skvělý rodinný pes, má obrovskou trpělivost s dvouletým chlapečkem, je to prostě úžasňák.... 

ZÁJEMCŮM O ŠTĚŇÁTKO:

Pořízení štěněte řádně zvažte. Je to závazek na dalších 10-15 let Vašeho života.

Počítejte s tím, že příchod štěněte do Vaší domácnosti Vám změní život.

Pes není ani kolo, na kterém si jedete , když je hezké počasí, ani kytara, na kterou si zahrajete, když máte náladu.

Pes vyžaduje péči a pozornost každý den, Musíte s ním chodit ven za každého počasí, věnovat čas a energii jeho výchově . Není to věc, kterou můžete vrátit nebo prodat, když Vás přestane bavit.

A počítejte s tím, že malé roztomilé štěňátko během krátké doby povyroste a stane se z něho lumpík, který často ve Vaší nepřítomnosti něco zničí a rozkouše. Potřebuje spoustu hraček a zvykat ho na pobyt o samotě postupně.

Pokud pojedete na dovolenou a nebudete ho moct vzít s sebou, musíte mít někoho, kdo se o něho postará.

Musíte počítat s tím, že zaplacením pořizovací ceny finanční náklady nekončí. Kvalitní krmení není laciné a kraťanda není zrovna malý psík a vyžaduje denně dostatečné množství kvalitní stravy. K tomu jsou potřeba připočítat náklady na veterináře, doplňky, hračky atd.

Pokud jste s tím vším srozuměni a máte zájem o štěňátko z naší chovné stanice neváhejte se ozvat.