Šťastný nový rok 23

Přejeme všem našim příznivcům do nového roku hodně zdraví, štěstí a pohody!

Doufáme, že nám bude  štěstí nakloněno a Tonička na jaře roku 2023 přivede na svět vytoužená a všemi očekávaná štěňátka - vrh A. 

2023-Plánovaný vrh

S největší pravděpodobností bude další říje naší Toničky v březnu 2023. Jejím ženichem bude krásný, mladý, zdravý pes Atrey Skalský vrch - https://www.smooth-collie.net/view.php?id=18038.
Snad nám příští rok štěstí bude přát!


2022 - Nevydařené námluvy

V letošním roce se nám chovatelsky nedařilo. Obě fenky jsem připouštěla a ani u jedné jsem se z různých důvodů štěňátek nedočkala. Krycím psem byl skvělý SOKI https://www.smooth-collie.net/view.php?id=11770

Je to velká škoda, že se aspoň u jedné holky nepovedlo štěňata přivézt na svět. SOKI je nádherný, zdravý pes s úžasným charakterem. 

14.4.-17.4. ESADERA

Výcvikový tábor - opět na ranči Esadera. Cvičení Hoopers a Obedience, procházky po okolí. Počasí tentokrát na objednávku. Tonička si to užila a Bugí byla prostě nejlepší.

Přijeli za námi na návštěvu moc milí mladí manželé, zájemci o štěňátko od Bugí. Foto od nich, děkuji...

9.4.2022-Závody OB - Ranč ESADERA


Závody proběhly v příjemném prostředí na ranči Esadera. Jenom počasí nám mnoho nepřálo a terén byl hodně náročný. Trávník nacucaný vodou. Nárazový vítr třepetal ohraničující páskou. I za těchto ztížených podmínek byla Bugí moc šikovná. Získala 231 bodů - velmi dobře a tedy 5. místo. Udělala mi velikou radost.

Nevydařené námluvy

29.1.2022 proběhly v Pticích námluvy Toničky a Sokiho.

Ač se zdálo, že si padli do oka a že láska zvítězila, vyšetřením se ukázalo, že se štěňátek nedočkáme.

Dalším naším chovatelským plánem je připustit fenku Bugí. Hárat by měla v měsíci květnu a tatínkem vrhu by se měl opět stát jedinečný pes Asoka Bohemia Amber :: Smooth Collie Database (smooth-collie.net)


PF 2022

Všem příznivcům, přátelům a kamarádům přejeme pohodové vánoce a v novém roce 2022 vše dobré. Mějte se rádi a buďte zdraví! JA na PA vel NE la LA dislav z Perštátu.

17.11.2021 Závody OB-Z Červená Řečice

Nová zkušenost. Neznámé prostředí, listí na place, přesto uspokojivý výsledek. Bugí se chovala vzorně, výlet jsme si obě užily, i když zima byla veliká....

27.10.21 Zkoušky OB-Z Velké Skaliny

Bugí dnes složila zkoušku obedience OB-Z. Za krásného počasí v komorním prostředí tábora Velké Skaliny. Máme obě co zlepšovat, ale o tom to celé je....

19.-24.9.21Výcvikový tábor ESADERA

Báječná dovolená s prima partou . Krásný areál v lesích nedaleko Písku. Počasí na objednávku. 

Tonička se zdokonalovala v HOOPERS a Bugí cvičila OB.

4.-5.9.2021-Kraťandí setkání

Proběhlo setkání spřátelených chovných stanic Dvůr Bažantnice a Z Modrého království. 1 pes a 8 fen .Vydařená akce, užili si všichni zúčastnění, dvounozí i čtyřnozí.

10.7.2021 - Oblastní výstava Netolice

Tonička - V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz - rozhodčí: Miroslav Václavík


Dne 25.6.2021 byla zanesena do registru chovatelských stanic psů naše chovná stanice Japanela z Perštátu !